مجله دکوراسیون دلتا مجله دکوراسیون دلتا .

مجله دکوراسیون دلتا

راهکار برای براق کردن پارکت چوبی

پارکت‌ چوبی از انواع پرطرفدار کفپوش‌ها برای افراد و طراحان داخلی دکوراسیون منزل است. در این مطلب راهکارهایی را جهت تمیز و براق کردن کفپوش‌های چوبی شرح می‌دهیم.

کفپوش‌ها یکی از عناصر کلیدی در سبک‌های مختلف دکوراسیون منزل به حساب می‌آیند. کفپوش‌های چوبی مات و براق از انواعی هستند که مورد توجه بسیاری از افراد و طراحان دکوراسیون داخلی است. اما احتمالا متوجه شده‌اید که بعد از مدتی ممکن است این پارکت‌های چوبی به زیبایی روز اولشان نباشند و این سوال برایتان ایجاد شود؛ چگونه پارکت چوبی خود را همیشه زیبا و براق نگه داریم؟

در ادامه این مطلب با مجله دلتا همراه باشید تا راهکارهای مناسب، جهت براق کردن پارکت چوبی را با هم مرور کنیم.

استحکام پارکت چوبی شما
برای سنجیدن محکم بودن کفپوش چوبی‌تان، ابتدا یک نقطه از کفپوش قطره ای آب بریزید و اگر بعد از گذشت چند ساعت همچنان قطره باقی مانده بود بدانید که پوشش کفپوشتان استحکام بالایی دارد. اگر قطره آب جذب کفپوش شد یا لکه بوجود آورد یعنی کفپوش شما قابل ترکیب با آب نیست و نباید آن را با آب تمیز کنید.
برای سنجیدن استحکام پوشش وکس کفپوش، یک سیم ظرفشویی بردارید و آن را بر گوشه ای از کفپوش بمالید. اگر بعد از این کار لایه‌ای خاکستری بر سیم ظرفشویی کشیده شود، نشان دهنده میزان وکس بر روی کفپوش است.

 

دلایل کدر شدن پارکت چوبی
هنگام استفاده از جارو یا تی کثیف فقط باعث جا به جا کردن آلودگی روی سطح می شوید. مواد شوینده صنعتی هم ممکن است برای سلامت و کیفیت کفپوشتان مضر باشد. این مواد روی سطوح وکس شده و پلی اورتان، باعث بهم خوردن ظاهر پارکت می شوند. حتما اول این مواد را قبل از استفاده روی یک نقطه امتحان کنید. اگر پارکت چوبی آسیب ببیند، برای بازگرداندن درخشش کاملش باید دوباره آن را بازسازی کنید. مجله دلتا به شما توصیه می‌کند، از موادی مثل کلر، آمونیاک، سرکه غیرمایع و .. استفاده نکنید؛ قبل از استفاده از این مواد، توضیحات و برچسب‌ها را کامل بخوانید.

 

روش‌های تمیز کردن پارکت چوبی
از دو روش زیر برای تمیز کردن پارکت چوبی‌تان استفاده کنید.

از بین بردن آلودگی‌ها بصورت روزانه
ابتدا آلودگی های موجود را بلافاصله تمیز کنید. سعی کنید این کار را روزانه انجام دهید و دقت کنید اطراف فرش‌ها ذراتی نباشند که جا بمانند و باعث خراش خوردن روی کفپوش شوند.

استفاده از تی مرطوب
توجه کنید که سطح کفپوش را بیش از چهار بار در سال خیس نکنید. می‌توانید با کمک یک تی مرطوب میکروفیبر کفپوش را تمیز کنید. هرگز از آب گرم استفاده نکنید، چرا که باعث از بین رفتن سطح کفپوشتان می‌شود.به عنوان شوینده های قوی‌تر و صنعتی می‌توانید از یک اپلیکاتور استفاده کنید و با کمک یک اسپری کار خود را ادامه دهید. سعی کنید این کار را بر روی جزء جزء کفپوش به صورت جداگانه انجام دهید و بعد آن را پاک کنید.

 

در این مطلب بطور مختصر روش تمیز و براق کردن پارکت چوبی را شرح دادیم. نظرات خود را حتما با خوانندگان مجله دلتا در میان بگذارید.

پیشنهاد مطالعه: برای اطلاع بیشتر از انواع کفپوش‌ها “کفپوش سه بعدی ؛جلوه ای مدرن در خانه شما” را مطالعه کنید.

برای مشاهده مطالب بیشتر از مجله دکوراسیون دلتا دیدن نمایید


برچسب: دکوراسیون، دلتا، مجله دلتا، مجله دکوراسیون،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۹:۵۲ توسط:مجله دکوراسیون دلتا موضوع: نظرات (0)