مجله دکوراسیون دلتا مجله دکوراسیون دلتا .

مجله دکوراسیون دلتا

دکوراسیون آشپزخانه، بدون اشتباهات رایج

آشپزخانه یکی از فضاهای کلیدی در خانه است و اشتباه در طراحی فضای آن، آرامش و رضایت را از کدبانوی خانه سلب می‌کند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا اشتباهات رایج در طراحی آشپزخانه را باهم مرور کنیم.

امروزه طراحی داخلی فضای آشپزخانه اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است؛ از آن لحاظ که دیگر دیواری بین آشپزخانه‌ و سایر اتاق ها وجود ندارد و کوچکترین اشتباه در طراحی، هزینه‌های زیادی برای تعمیر و مرمت آن خواهد داشت. در این مطلب به چند اشتباه رایج که در طراحی آشپزخانه  ممکن است صورت گیرد، اشاره می کنیم. با مجله دلتا همراه باشید.

نبود نور کافی
نور یکی از آیتم‌های مهم در آشپزخانه، به خصوص هنگام آماده سازی غذاست. واضح است که کار در یک آشپزخانه کم‌نور برای کدبانوی خانه سخت خواهد بود؛ پس در آشپزخانه از منابع نور مناسب و کافی برای فضاهای موردنیاز حتما استفاده کنید.

 

کاشی طرحدار
سعی کنید از کاشی‌های طرحدار بین کابینتی استفاده نکنید؛ این کاشی‌ها به مرور زمان جذابیت و تازگی خود را از دست می‌دهند و به قولی از مد می‌افتند و بازسازی و تعمیر آن‌ها هم سخت است. از کاشی‌های معمولی و ساده استفاده کنید و از شیک بودن آن‌ها در عین سادگی لذت ببرید.

 

فضای خالی بالای کابینت
در طراحی داخلی آشپزخانه، خالی گذاشتن فضای زیاد بالای کابینت‌ها مناسب نیست و تمیز کردن این فضا هم بسیار سخت است. بنابراین در طراحی آشپزخانه خود فضایی بین سقف و کابینت‌ها ایجاد نکنید .

 

کابینت‌های سفید هایگلاس
درحالیکه این مدل کابینت‌ها ظاهر آشپزخانه را شیک و مدرن می‌کنند اما ایرادهایی نیز دارند مثلا در اثر تماس دست یا هر چیزی با کابینت، لکه‌های ایجاد شده به خوبی دیده می‌شوند و این کابینت‌ها لبه‌های تیزی هم دارند.

 

مثلث یخچال، گاز و سینک
وجود هر سه این وسایل در آشپزخانه ضروری و ایجاد فضایی مناسب بین آن‌ها، برای دسترسی راحت‌تر لازم است .

 

وسایل برقی
وسال برقی را تا حد امکان روی کانترهای آشپزخانه نگذارید و بهتر است آن‌ها را داخل کابینت‌ها بگذارید. برای وسایلی مثل مایکروفر هم می‌توان با ساختن یک کمد دیواری مشکل را حل کرد.

 

کیفیت کابینت‌ها
از آنجا که تعویض کابینت‌ها پرهزینه‌ است باید در انتخاب رنگ و کیفیت جنس آن‌ها دقت کرد. بهتر است کابینت‌هایی انتخاب کنید که با سایر المان‌های دیگر به راحتی متناسب و جنس و ضخامت خوبی داشته باشند.

کابینت های زیاد
زیاد بودن کابینت‌ها در هر آشپزخانه‌ای یک امتیاز به حساب می‌آید اما باید اجازه داد در بین کابینت‌ها فضای خالی هم وجود داشته باشد. چیدن کابینت‌ها در کنار هم بدون اینکه فضایی برای طاقچه‌ها یا باقی لوازم آشپزخانه وجود داشته باشد، باعث می‌شود سقف آشپزخانه پایین‌تر از حد معمول دیده شود. این‌جور مواقع آشپزخانه هرقدر هم که بزرگ و مرتب باشد، باز هم شلوغ، به هم ریخته و کوچک‌تر از اندازه واقعی‌اش به نظر می‌رسد.

 

نظرات خود را با خوانندگان مجله دلتا در میان بگذارید.

برای مشاهده مطالب بیشتر از مجله دکوراسیون دلتا دیدن نمایید


برچسب: دکوراسیون، دلتا، مجله دلتا، مجله دکوراسیون،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۱۸:۱۲ توسط:مجله دکوراسیون دلتا موضوع: نظرات (0)

دیزاین ورودی خانه‌های کوچک

طراحی فضای ورودی خانه‌های کوچک به دلیل کمبود جای کافی برای قرار دادن وسایلی مثل جاکفشی و جالباسی کمی مشکل و سخت به نظر می‌رسد. در این مطلب ما به شما راهکار می‌دهیم.

انتخاب جای مناسب، برای قرار دادن و محافظت از کفش‌ها و لباس‌ها برای بعضی از افراد در فضای ورودی خانه‌ یک معضل به حساب می‌آید؛ با توجه به اینکه در بسیاری از خانه‌های کوچک فضای مناسبی برای این وسایل تدارک دیده نشده‌است. از طرفی بهترین مکان برای جاکفشی، ورودی خانه محسوب می‌شود، که دسترسی راحت به کفش‌ها موقع ورود و خروج به خانه را داشته باشیم. در ادامه این مطلب با مجله دلتا همراه باشید تا المان‌های مهم در دیزاین ورودی خانه‌های کوچک را با هم مرور کنیم.

جاکفشی دیواری
اگر پیدا کردن جای مناسب برایتان سخت است، دیوار مناسب در قسمت ورودی انتخاب کرده و از یک متخصص  بخواهید  روی آن یک جاکفشی مناسب طراحی کند.

 

استفاده از باکس چوبی
از باکس‌های چوبی طبقه‌ای شبیه سینی‌های دسته دار با ریختن سنگریزه‌های کوچک یک جاکفشی کم‌جا و جمع و جور برای قسمت ورودی خانه درست کنید.

 

نکات مهم برای انتخاب جاکفشی
استفاده از جاکفشی‌های در دار برای جریان داشتن هوا و جلوگیری از پراکنده شدن گرد و غبار در خانه
هماهنگی رنگ و سبک جاکفشی با سایر عناصر و المان‌های دکوراسیون
جالباسی
بعد از کفش‌ها، پوشش بعد، لباس‌های مربوط به بیرون است که این روزها شامل پالتو، کت، بارانی، کاپشن و .. بوده و نه تنها به خاطر ابعاد بزرگ‌تر آن‌ها نسبت به لباس‌های تابستانی بلکه به جهت اینکه احتمال خیس بودن آن‌ها در فصول بارندگی وجود دارد، معمولا به محض ورود در کمد لباس‌های معمولی قرار نمی‌گیرند؛ بنابراین وجود یک رخت‌آویز در ورودی خانه نیازی ضروری می‌باشد، زیرا در صورت نبودن آن، لباس‌ها  روی دسته‌های صندلی، پشت مبل‌ها، دستگیره‌های در اتاق‌ها و کمدها آویزان می‌مانند تا خشک شوند.

رخت آویز های دیواری
رخت‌آویزهای دیواری شامل تعدادی گیره‌آویز است که به صورت چندتایی، جدا از هم یا در یک قالب ترکیبی به یکی از دیوارهای ورودی نصب شده و لباس‌ها را به آن می‌آویزند. مهم‌ترین مزیت آن‌ها کم‌جا بودنشان است؛ یعنی هیچ فضایی را روی زمین اشغال نمی‌کنند.

 

چوب‌لباسی‌‌های پایه‌دار ایستاده فلزی یا چوبی
این چوب‌لباسی‌‌ها را معمولا به صورت مجزا در گوشه‌‌ای از ورودی یا اتاق خواب قرار داده و لباس‌ها را روی آن می‌آویزند. اگرچه جای کمی اشغال می کند ولی با انبوهی از لباس‌های آویزان در مقابل چشم ، مواجه خواهیم شد و ظاهر ورودی را هم نامناسب می‌کند؛ مگر آنکه از آن فقط  برای آویزان کردن شال‌گردن، کلاه و چتر استفاده کنیم و لباس‌ها در جایی دیگر دور از دید، آویزان شوند.

 

پادری
پادری برای فضای بیرون و داخل به لحاظ جنس و فرم باید متفاوت باشند؛  پادری بیرون باید از جنس ضخیم‌تر و مقاوم‌تری باشد ولی برای فضای  ورودی، پادری معمولی و پرزداری انتخاب کنید که باقیمانده گل و لای و رطوبت جذب پادری شده وفضای ورودی را کثیف نکند.

 

در این مطلب المان‌های موثر در تزیین ورودی خانه‌های کوچک را شرح دادیم. نظرات خود را با خوانندگان مجله دلتا در میان بگذارید.

پیشنهاد مطالعه: برای اطلاع بیشتر درباره دکوراسیون فضاهای کوچک ” دکوراسیون منزل کوچک ایرانی ” را مطالعه کنید.

برای مشاهده مطالب بیشتر از مجله دکوراسیون دلتا دیدن نمایید


برچسب: دکوراسیون، دلتا، مجله دلتا، مجله دکوراسیون،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۰۳:۲۴ توسط:مجله دکوراسیون دلتا موضوع: نظرات (0)

رنگ‌ سفید و جایگزین های آن در دکوراسیون

رنگ سفید یکی از رنگ های پرطرفدار در دکوراسیون منزل است. اما گاهی نیاز است رنگی شبیه به سفید را برای فضای دکوراسیون خود انتخاب کنید تا جلوه ای دو چندان داشته باشد و از بی‌روحی در بیاید. با ما همراه باشید.

رنگ سفید یک رنگ دلنشین و پرطرفدار است و قانونی برای استفاده از این رنگ در دکوراسیون وجود ندارد. اما چون اتاق خواب‌های سفید ممکن است بی‌‎روح به نظر برسند، می‌توان طیف‌های گرم‌تری از رنگ سفید مانند شیری را بکار برد. رنگ شیری به دیوارها روشنی و گرما می‌بخشد. در اتاق‌هایی که سفید رنگ هستند می توان با بکار بردن ظروف شیشه ای و نقره، به سادگی تضاد و جذابیت ایجاد کرد. دکوراسیون رنگ سفید به عنوان عاملی برای بزرگ کردن و روشن کردن فضا شناخته شده‌است. با مجله دلتا همراه باشید تا جایگزین‌هایی برای رنگ سفید را به شما معرفی کنیم.

سفید گچی
این رنگ از نوع رنگ سفید خالص می‌باشد و می‌تواند جایگزین رنگ سفید ساده در فضای دکوراسیون شما باشد. بهتر است این رنگ را در ترکیب با رنگ‌های نسبتا تیره مثل قهوه‌ای قرار دهید.

 

سفید عاجی
رنگ سفید عاجی تقریبا ترکیب رنگ سفید استخوانی با صورتی خیلی ملایم است. به لحاظ زیبایی، این رنگ را می‌توان بالاتر از رنگ سفید استخوانی دانست. پرده‌های گل گلی و یا دکوراسیون پاستلی گزینه‌ی مناسب و زیبایی برای این رنگ محسوب می‌شود.

 

سفید استخوانی
این رنگ ماهیتی نزدیک به رنگ سفید و تناژی از رنگ زرد خیلی کم‌رنگ دارد که مناسب دیوارها است و به خوبی با رنگ‌های محبوب و پرطرفدار فضای نشیمن هماهنگ می‌شود.

 

سفید مرمری
این رنگ رگه‌های خاصی از خاکستری دارد. از این رنگ بیشتر برای لوازم دکوراتیو یا بخش هایی از فضای داخلی مثل کانتر آشپزخانه‌ها استفاده می‌شود. انتخاب آن برای دیوارهای دکوراسیون منزل شما توصیه نمی‌شود.

 

سفید صدفی
رنگ سفید صدفی از آن رنگ‌هایی است که در دکوراسیون پاستلی درخشان است.  کمی صورتی را با سفید ترکیب کنید و چهره‌ای خاص به فضای دکوراسیون خود ببخشید. توجه داشته باشید که در تمام این ترکیب‌ها رنگ ترکیب شده با سفید بسیار کم‌رنگ است.

 

سفید کاپوچینویی
این رنگ ترکیبی از سفید خالص با مقدار اندکی قهوه‌ای است. برای داشتن فضایی نسبتا گرم و دلنشین بهترین گزینه محسوب می‌شود.

 

فیلی ملایم
این رنگ در بازه‌ی تنالیته‌ی رنگی میان سفید تا سیاه قرار دارد. منظور از رنگ فیلی در واقع همان خاکستری بسیار روشن است که می‌تواند چهره‌ دکوراسیون خانه شما را خاص و متمایز کند؛ اما توجه داشته باشید این تمایز برای گرما بخشیدن به محیط نیست و فضای شما را سرد‌تر نشان می‌دهد؛ پس انتخاب آن برای فضاهایی مثل اتاق خواب چندان مناسب نیست.

 

پیشنهاد مطالعه: برای اطلاع بیشتر درباره رنگ سفید در فضاهای مختلف خانه “ رنگ سفید در دکوراسیون داخلی ” را مطالعه کنید.

برای مشاهده مطالب بیشتر از مجله دکوراسیون دلتا دیدن نمایید


برچسب: دکوراسیون، دلتا، مجله دلتا، مجله دکوراسیون،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۷ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۴۹:۵۹ توسط:مجله دکوراسیون دلتا موضوع: نظرات (0)

کاج مطبق و شرایط نگهداری آن

کاج مطبق از جمله پرطرفدارترین گیاهان است که به زیبایی تمام بالا می‌رود و ظاهری دل انگیز در فضای خانه ایجاد می‌کند. این کاج نیاز به نگهداری خاص دارد که در ادامه مطلب به آن‌ها می‌پردازیم.

گل‌ها و گیاهان در هر فضایی که باشند محیط را سرزنده و آرامش بخش جلوه می‌‎دهند و به راحتی با رنگ‌های دکوراسیون منزل و یا محیط کار هماهنگ می‌شوند. وجود گلدان‌ها و آویزهای گل شاداب و با طراوت، ‌تاثیری بسیار مثبت بر روحیه افراد در فضای خانه و محیط کار دارد. اما به خاطر داشته باشید، برای اینکه این گیاهان همچنان ماندگار و شاداب بمانند باید از آن‌ها به خوبی نگهداری کرد. در این مطلب از مجله دلتا قصد داریم شما را با شرایط نگهداری کاج مطبق این گیاه زیبا و پرطرفدار آشنا کنیم.

کاج مطبق
منشا کاج مطبق یا Araucaria ، جزیره نورفولک استرالیا است و به عنوان کاج نورفولک یا کاج آندز هم شناخته می‌شود. این گیاه طرفدران زیادی دارد اما معمولا افراد برای نگهداری آن مشکل دارند؛ به این دلیل که برگ‌های آن زرد می‌شود و می‌ریزد یا گیاه، خم شده و برگ هایش آویزان می‌شود.

اولین عامل: تعویض گلدان های گیاهان بعد از خرید، شاید علت اصلی زرد شدن و ریختن برگهای آن است

دومین عامل: علت دیگر کمبود نور مناسب برای کاج مطبق است. اگر محیطی که برای نگهداری گیاهان در نظر گرفته اید نور مناسب ندارد از خرید این گیاه صرف نظر کنید و گرنه فاصله طبقات گیاه زیاد می‌شود و حالت بدی پیدا می‌کند؛

 

شرایط نگهداری کاج مطبق
آبیاری
آبیاری نامناسب باعث سوختگی و خشکی برگ‌ها می‌شود؛ زیرا خاک گلدان تا حدودی به رطوبت احتیاج دارد اما از آبیاری زیاد گلدانه نیز باید پرهیز کرد؛ چون باعث زرد شدن و ریزش برگ‌های آن می ‌شود. به یاد داشته باشید که وقتی خاک تا حدودی رطوبتش را از دست داد، زمان آب دادن به گیاه است.

خاک
خاک مورد نیاز این گیاه کمپوست سبک است. ترکیب پیت ماس و شن یا ترکیبات سبک دیگر برای کاج مطبق مناسب می‌باشد، اما تا زمانی که به تعویض گلدان نیاز نیست؛ به ویژه اگر تازه خریداری کرده اید. برای تقویت گیاه در فصل رشد می توانید از کود ۱۰-۱۰-۱۰ ماهی یک بار استفاده کنید.

دما
گرمای زیاد باعث قهوه‌ای شدن نوک برگ‌ها می شود، در اثر سرما هم گیاه حالت خمیدگی  پیدا می‌کند؛ سعی کنید گیاه را در معرض باد کولر قرار ندهید. دمای مناسب برای کاج مطبق بین ۱۵-۳۲ درجه پیشنهاد می‌شود.

 

 برگ‌های بی روح کاج مطبق
در صورتی که هوا سرد است و یا با کمبود نور مواجه هستید؛ در این دو حالت گیاه را به مکان گرمتر و پرنورتری منتقل کنید.

سوزنی شدن برگ ها
اگر برگ ها سوزنی زرد و قهوه ای شدند به دلیل گرم و خشک بودن هواست؛ پس جای گلدان را به محل خنک‌تر با اکسیژن فراوان تغییر دهید و هرگز آبیاری و آب فشانی را فراموش نکنید.

در این مطلب بطور مختصر نکات و شرایط نگهداری مناسب از کاج مطبق را شرح دادیم. نظرات خود را با خوانندگان مجله دلتا در میان بگذارید.

برای اطلاعات بیشتر درباره گل‌های آپارتمانی “آشنایی با گل های آپارتمانی ؛ معرفی ۷ گیاه آپارتمانی” را مطالعه کنید.

برای مشاهده مطالب بیشتر از مجله دکوراسیون دلتا دیدن نمایید


برچسب: دکوراسیون، دلتا، مجله دلتا، مجله دکوراسیون،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۱:۲۱ توسط:مجله دکوراسیون دلتا موضوع: نظرات (0)

با سینی‌‌های دکوری خانه خود را زیبا کنید

سینی های دکوری یا دکوراتیو از انواع اکسسوری های ساده و جذاب در دکوراسیون داخلی محسوب می‌شوند که چیدمانی منظم و زیبا در فضا خلق می‌کنند. در ادامه مطلب کاربرد و تزیین سینی‌های دکوراتیو در دکوراسیون فضاهای مختلف خانه را شرح می‌دهیم.

در دنیای گسترده دکوراسیون داخلی اکسسوری‌های مختلفی هستند که در عین سادگی و کم هزینه بودن، جذابیت شیک و خاصی به فضاهای مختلف خانه می‌بخشند. در این مطلب با مجله دلتا همراه باشید تا با یکی اکسسوری‌های موجود در دکوراسیون داخلی آشنا شویم. این اکسسوری جذاب، سینی دکوری است که در انواع شکل، نوع و اندازه‌ های متنوع وجود دارد

استفاده از سینی دکوری در مجلس دوستانه و رسمی
سینی‌های دکوری از جمله لوازم تزیینی  چندکاره برای استفاده در دورهمی‌های دوستانه و رسمی است. یک جعبه مستطیلی روستیک با تعدادی صدف، شمع و گیاهان سبز را در نظر بگیرید چقدر می تواند جذاب باشد.

 

دکوراسیون آشپزخانه
برای نظم بخشیدن هرچه بیشتر به کانترهای شلوغ آشپزخانه، از یک سینی دکوری حصیری یا چوبی برای نگهداری روغن و سرکه و دیگر وسایلی که روزانه ممکن است به کار ببرید، استفاده کنید.

 

 دکوراسیون اتاق خواب
از سینی‌های دکوری آینه‌ای می‌توانید برای نظم دادن وسایل روی میز آرایش یا  پاتختی‌ ها و یا نگهداری وسایلی که موقتا به آنها احتیاج ندارید،  مثل ساعت، شیشه های عطر و سایر زیورآلات استفاده کنید.

 

 سرویس بهداشتی
در این سینی چوبی مستطیل شکل لوازم بهداشتی مثل صابون و لوسیون همراه با یک گلدان زیبا و یک شمع قرار دهید و ترکیب دکوری چشم نوازی برای سرویس بهداشتی‌ منزل خود ایجاد کنید.

 

در این مطلب نقش موثر سینی دکوری را در تزیین  فضاهای داخلی خانه به شما نشان دادیم . البته به کاربردن این تزیینات به سلیقه‌ شما بستگی دارد. نظرات خود را با خوانندگان مجله دلتا در میان بگذارید.

برای مشاهده مطالب بیشتر از مجله دکوراسیون دلتا دیدن نمایید


برچسب: دکوراسیون، دلتا، مجله دلتا، مجله دکوراسیون،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۱۵:۰۰ توسط:مجله دکوراسیون دلتا موضوع: نظرات (0)

برق انداختن گاز شیشه‌ ای

در این مطلب یک روش ساده برای پاک کردن چربی‌ و لکه های کثیف گاز شیشه ای بدون استفاده از شوینده های شیمیایی ارائه می‌کنیم و راه های تمیز نگه داشتن گاز شیشه‌ای در آشپزخانه را شرح می‌دهیم.

اجاق گاز شیشه‌ای به دلیل جنسی که دارد، بیشتر در برابر چرک شدن و خراش دیدن مستعد است به خصوص وقتی با انواع اسفنج‌ها تمیز شود؛ بسیاری از افراد و خانم های خانه دار که گاز شیشه ای دارند، برای تمیز کردن اجاق گاز شیشه ای صفحه ای از هر دو نوع شعله دار و بدون شعله دچار مشکل هستند.  مجله دلتا به شما یک راه ساده و طبیعی برای برق انداختن و از بین بردن تمام چربی‌ها و رسوبات اجاق گازهای شیشه‌ ای معرفی می‌کند، تا بدون استفاده از مواد شیمیایی که برای تنفس ضرر دارند، اجاق گاز را به راحتی پاک کنید.

روش تمیز کردن اجاق گاز شیشه ای ( صفحه ای )
قبل از شروع اطمینان پیدا کنید که گاز را خاموش کرده باشید و مواد و چربی‌های کثیف و گیر کرده را پاک کرده باشید. اگر گاز شیشه‌ ای شما داری شعله است شعله های آن را جدا کنید.

موادی که لازم دارید:

مایع ظرفشویی
آب داغ
جوش شیرین
دستمال میکرو فایبر
دستمال نخی تمیز
سرکه سفید + کاردک پلاستیکی ( در صورت کثیفی زیاد )
مراحل تمیز کردن
۱. ابتدا داخل یک سطل آب داغ، دو قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی بریزید و پارچه نخی را داخل آن ببرید تا کاملا خیس شود.

 

۲. روی سطح اجاق گاز را جوش شیرین بریزید

 

۳. دستمال را خوب بفشارید که خیس نباشد. توجه کنید برای پاک کردن آب و لکه های باقی مانده روی گاز از یک پارچه نرم آغشته به ۱ تا ۲ قاشق سرکه، استفاده کنید.

۴. دستمال را روی گاز پهن کنید و ۱۵ تا ۳۰ دقیقه آن را روی گاز پهن کنید تا تمام چربی‌ها و کثیفی روی شیشه ی گاز از آن جدا شوند.

 

۵. سپس با همان دستمال به صورت چرخشی روی گاز را تمیز کنید. در صورتی که مواد سخت‌تری روی گاز وجود دارد از کاردک پلاستیکی برای جدا کردن آن استفاده کنید.

 

۶. بعد از این کار با یک دستمال مایکرو فایبر تمیز و خشک، جوش شیرین و آب‌های باقی مانده روی گاز را تمیز کنید.

 

تجربیات خود را در این باره با خوانندگان مجله دلتا در میان بگذارید.

 


پیشنهاد مطالعه: برای اطلاعات بیشتر درباره تمیز کردن آشپزخانه ” ۷ نکته جادویی برای تمیز کردن آشپزخانه ” را مطالعه کنید.

برای مشاهده مطالب بیشتر از مجله دکوراسیون دلتا دیدن نمایید

 


برچسب: دکوراسیون، دلتا، مجله دلتا، مجله دکوراسیون،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۴۲:۵۱ توسط:مجله دکوراسیون دلتا موضوع: نظرات (0)

کابینت ایتالیایی در آشپزخانه ایرانی

کابینت های ایتالیایی در انواع مدل‌های مدرن و کلاسیک از پرکاربردترین و زیباترین مدل کابینت‌ها در دکوراسیون آشپزخانه محسوب می‌شوند که مورد توجه بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی نیز قرار دارد.

آشپزخانه ایتالیایی یکی از پرطرفدارترین آشپزخانه های اروپایی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه محسوب می‌شود. این سبک آشپزخانه، ساده و به روز است و فضایی آرامش بخش را به خانه منتقل می‌کند. کابینت ایتالیایی مشخصه بارز و اصلی آشپزخانه، در این سبک می‌باشد که در ادامه این مطلب از مجله دلتا به ویژگی‌ها، طرح ها و انواع مدل کلاسیک و مدرن آن می‌پردازیم.

 کابینت ایتالیایی
این مدل کابینت از زمان‌های گذشته، به دلیل سادگی و شیک بودن طرح‌ها و تنوع در رنگ‌هایش، مورد توجه بسیاری از افراد و طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است. البته انتخاب طرح‌های مختلف کابینت به سلیقه شما بستگی دارد. می‌توانید هر رنگ و طرحی را متناسب با سبک دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید. در ادامه شما را با ویژگی‌های کابینت ایتالیایی مدرن و کلاسیک آشنا می‌کنیم.

 

ویژگی های کابینت ایتالیایی مدرن
طرحی ساده و امروزی
حداقل برش در ساخت و تزیینات
ارتفاع کمتر نسبت به سایر طرح‌های کابینت
غالبا در این مدل از رنگ های شیری، نقره ای  و سفید بیشتر استفاده می‌شود تا آشپزخانه ظاهری شلوغ نداشته باشد.
دارای شلف و قفسه های زیاد که معمولا در ردیف‌های بالایی استفاده می‌شوند و وسایل زیادی را در خود جای می‌دهند.
استفاده از رنگ‌های ترکیبی و مکمل برای هماهنگ کردن کابینت با سایر وسایل و دکوراسیون آشپزخانه
مجله دلتا توصیه می‌کند اگر آشپزخانه کوچکی دارید از رنگ‌های روشن و براق برای کابینت استفاده کنید چرا که این رنگ‌ها نوربه خوبی انعکاس   و آشپزخانه را بزرگتر جلوه می‌دهند.

 

کابینت مدرن سفید رنگ
خنثی بودن، یکی از ویژگی‌های بارز رنگ سفید می‌باشد که به راحتی با رنگ‌های اجزای آشپزخانه مثل کفپوش ها و کاشی و .. هماهنگ می‌شود. رنگ سفید به علت اینکه نور را به خوبی منعکس می کند، آشپزخانه را بزرگ تر نشان می‌دهد.

 

متریال مورد استفاده
می‌توانید از انواع متریال در ساخت کابینت آشپزخانه ایتالیایی بهره بگیرید. متریالی از جنس MDF ، هایگلاس، MDF براق و چوب طبیعی، از رایج‌ترین موادی است که در ساخت کابینت مدرن ایتالیایی کاربرد دارند.

 

ویژگی‌های کابینت ایتالیایی کلاسیک
 مقاومت زیاد و دوام طولانی
ایجاد فضایی زیبا و آرامش بخش در کنار سایر تجهیزات
کابینت های ایتالیایی به گونه ای ساخته می شوند که امکان ایجاد پیشخوان مجزا یا جزیره با کاربرد های گوناگون را فراهم می کند.


پیشنهاد مطالعه: برای اطلاع بیشتر درباره کابینت‌های آشپزخانه “بهترین کابینت آشپزخانه را مال خود کنید” را مطالعه کنید.

برای مشاهده مطالب بیشتر از مجله دکوراسیون دلتا دیدن نمایید


برچسب: دکوراسیون، دلتا، مجله دلتا، مجله دکوراسیون،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۳۲:۲۵ توسط:مجله دکوراسیون دلتا موضوع: نظرات (0)

انتخاب رنگ فرش برای پذیرایی

یکی از دغدغه‌ های اصلی افراد در دکوراسیون داخلی، انتخاب یک فرش مناسب و زیبا برای فضای منزل است. همچنین رنگ فرش، تاثیر بسیار زیادی در روحیات و خلق و خوی افراد دارد. در ادامه این مطلب، بهترین رنگ فرش برای پذیرایی با دکوراسیون های مختلف را شرح می دهیم.

گردش رنگ در کل فضای خانه یک رکن اساسی برای دکوراسیون داخلی محسوب می­ شود که به سادگی قابل اجراست. انتخاب رنگ فرش مناسب در دکوراسیون منزل، تاثیر به سزایی در تکمیل شدن فضای داخلی دارد. می ­توانید از یک یا چند رنگ، فرش­تان را انتخاب کرده و از آن رنگ‌ها در سایر قسمت ­های خانه نیز استفاده کنید یا فرشتان را با توجه به رنگ غالب خانه تهیه کنید. در ادامه این مطلب از مجله دلتا فاکتورهای مهم در انتخاب رنگ فرش مناسب برای پذیرایی را مطرح می‌کنیم.

پذیرایی با یک رنگ مشخص
اگر یک رنگ در مبلمان و ترکیب رنگی دکوراسیون خانه شما وجود دارد، می توانید از رنگ مکمل آن برای فرش استفاده کنید. توجه کنید؛ اگر رنگ دکوراسیون پذیرایی، یک رنگ واحد و در درجه های رنگی مختلف است، برای انتخاب رنگ فرش، سراغ رنگ مشابه نروید. این کار فضا را یکنواخت و کسل کننده جلوه می‌دهد.

 

پذیرایی با رنگ‌های متنوع
اگر تعداد رنگ های زیادی در دکوراسیون پذیرایی شما به چشم می خورد، بهتر است برای جلوگیری از شلوغ شدن و ناهماهنگی فضا، رنگ فرش را از همان رنگ های موجود در دکوراسیون خود انتخاب کنید. سعی کنید فرشی را انتخاب کنید که حداقل دارای یک یا دو رنگ از رنگ‌های دکوراسیون شما باشد. در این مورد از رنگ‌های خنثی بهترین کمک را می‌توان گرفت.

 

پذیرایی کوچک
اگر در انتخاب رنگ فرش پذیرایی خود محدودیت ندارید مجله دلتا به شما توصیه می‌کند در  فضاهای کوچک حتما از رنگ‌های روشن و براق استفاده کنید. همانطور که می‌دانید رنگ‌های روشن، فضای داخلی را بزرگتر و دلبازتر نشان می‌دهند.

 

رنگ‌های تیره
این رنگ‌ها قابلیت این را دارند که لکه‌ها و آلودگی‌های فرش را کمتر و فضا را صمیمی‌تر نشان می‌دهند. استفاده از این رنگ‌ها در فضاهای رو به شمال که آفتاب گیر نیستند، بسیار موثر و مناسب می‌باشد.

 

رنگ‌های خنثی
رنگ های سفید، طوسی، کرم و .. در هر فضا و هر سبکی کاربرد دارند و به راحتی با رنگ وسایل دیگر هماهنگ می‌شوند. برای اینکه فضای پذیرایی یکنواخت و کسل کننده نشود از رنگ‌های گرم‌تر در کنار رنگ‌های خنثی، بهترین استفاده را ببرید. این رنگ‌ها احساس راحتی و آرامش را به فضا منتقل می‌کنند.

 

فرش با رنگ‌های متنوع
فرش‌های ایرانی نمونه بارز فرش با رنگ های زیاد و متنوع می‌باشد. اما به این نکته توجه کنید؛ اگر در فضای پذیرایی خود از مبلمان طرح دار و انواع رنگ‌ها در سایر اکسسوری‌های خود استفاده کرده اید، انتخاب فرش با رنگ‌های متنوع به ضرر شما تمام می‌شود. شلوغ شدن بیش از حد از انرژی فضا می‌کاهد و آرامش شما را مختل می‌کند.

 

در این مطلب سعی کردیم بطور مختصر، در انتخاب بهترین رنگ فرش برای پذیرایی منزل به شما کمک کرده باشیم. نظرات خود را در این زمینه با خوانندگان همیشگی مجله دلتا در میان بگذارید.

پیشنهاد مطالعه: برای اطلاع بیشتر از انتخاب فرش مناسب ” ۷ قانون مهم در انتخاب و استفاده از فرش ایرانی ” را مطالعه کنید.

برای مشاهده مطالب بیشتر از مجله دکوراسیون دلتا دیدن نمایید


برچسب: دکوراسیون، دلتا، مجله دلتا، مجله دکوراسیون،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۲۴:۵۴ توسط:مجله دکوراسیون دلتا موضوع: نظرات (0)

دکوراسیون داخلی ویلا

ویلاها معمولا در متراژهای بزرگ ساخته می‌شوند و همین ویژگی دست طراحان داخلی را برای طراحی یک دکوراسیون شیک و لوکس، حسابی باز می‌گذارد. در ادامه این مطلب از مجله دلتا، دکوراسیون داخلی چند ویلای مدرن را باهم می‌بینیم.

ویلاهای مدرن اغلب به صورت دوبلکس ساخته می‌شوند و دارای فضاهای مجزایی برای خواب و استراحت و انجام فعالیت‌های مختلف می‌باشند. امروزه اغلب ویلاها دارای دکوراسیون های ساده و مدرن هستند. ایده های بسیاری برای دکوراسیون داخلی ویلا مدرن وجود دارد، اما معمولا اجرای این ایده ها نیاز به هزینه بالایی دارد. ویلا باید دارای تمام امکانات رفاهی باشد تا علاوه بر زیبایی و لوکس بودن، موجبات آرامش و راحتی افراد را فراهم سازد. نحوه چیدمان وسایل یکی دیگر از فاکتورهای مهم در طراحی داخلی ویلاها می‌باشد. با مجله دلتا همراه باشید.

نشیمن ویلا
اتاق نشیمن مهم‌ترین بخش در ویلاهای بزرگ و کوچک محسوب می‌شود. در این بخش از مبلمان راحتی و مناسبی استفاده نمایید و همچنین می توانید تلویزیون را در نقطه مقابل مبلمان قرار دهید و فضایی ایده آل را برای استراحت فراهم آورید. برای تزیین اتاق نشیمن ویلاهای لوکس از پرده های شیک و وسایل تزیینی مختلف استفاده می‌شود. همچنین بهتر است بخشی از کفپوش اتاق نشیمن را به وسیله فرش فانتزی و شیکی بپوشانید.

 

ناهارخوری
اگر اتاق نشیمن دارای فضای بزرگی است، می توانید بخشی از آن را به اتاق غذاخوری اختصاص دهید و میز ناهارخوری ۸ نفره یا ۶ نفره شیک و مدرنی را در این قسمت قرار دهید.

 

اتاق خواب
برای فضای اتاق خواب، بهتر است از سرویس خواب مدرن و شیکی استفاده کنید و با طراحی نورپردازی مناسب، احساس آرامش و امنیت را در اتاق خواب ویلا به‌وجود آورید. از آن جایی که طراحی ویلاها براساس نیاز و کاربردهای افراد صورت میگیرد، پنجره های از کف به سقف اتاق در هر زمان فضای روشن و مطبوعی را در اتاق خواب ایجاد می‌کنند.

 

آشپزخانه
برای جلوگیری از شلوغ شدن آشپزخانه ویلا، وسایل را درون قفسه و کابینت‌ها بچینید. برای مرتب‌تر به نظر رسیدن فضای آشپزخانه می‌توانید گاز و یخچال را در فضایی مناسب قرار دهید.

 

نورپردازی
نورپردازی مناسب یکی از فاکتورهایی است که در طراحی داخلی ویلاهای لوکس اهمیت دارد. استفاده از پنجره ها با اندازه های مختلف، استفاده مناسب از روشنایی های مصنوعی و طراحی داخلی ویلا با رنگ های روشن و شیک می تواند علاوه بر القای حس آرامش موجب زیبایی و روشن شدن دکوارسیون داخلی ویلا شود.

 

تفکیک فضا
با استفاده از عناصری مانند کفپوش‌ها و شومینه ای زیبا، فضاهای داخلی ویلا را به راحتی از هم تفکیک کنید و محیط را دلبازتر جلوه دهید.

 

حیاط پشتی
در حیاط پشتی این ویلا یک وان آب گرم چوبی جذاب با قاب سنگی دورش، جلوه ای شیک و منحصر به فرد را به محیط حیاط بخشیده است.

 

در این مطلب سعی کردیم دکوراسیون داخلی فضاهای مختلف ویلا را به تصویر بکشیم. نظرات خود را با خوانندگان مجله دلتا در میان بگذارید.

پیشنهاد مطالعه: برای اطلاع بیشتر از ویلاهای مدرن ” ساخت ویلای مدرن روی ویرانه های سنگی ” را مطالعه کنید.

برای مشاهده مطالب بیشتر از مجله دکوراسیون دلتا دیدن نمایید


برچسب: دکوراسیون، دلتا، مجله دلتا، مجله دکوراسیون،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۰۷:۴۳ توسط:مجله دکوراسیون دلتا موضوع: نظرات (0)

طراحی حیاط خانه های ویلایی

امروزه طراحی حیاط ویلاها از قرار دادن یک میز و چند صندلی و یک باربیکیو فراتر رفته و موارد بیشتری را شامل می‌شود. در این مطلب اصول اولیه طراحی محوطه ویلا را شرح می‌دهیم.

داشتن یک حیاط بزرگ و دلباز، آرزوی هر صاحبخانه ایست. ممکن است حیاط ویلای شما همین الان هم زیبا و خاص باشد اما با راهکارهایی درست، پتانسیل تبدیل شدن به جذاب‌ترین بخش ویلا را پیدا می‌کند. اگر طراحی حیاط ویلا درست انجام شده باشد، با توجه به نیازهای شما می‌تواند مکانی برای استراحت شما، دور هم جمع شدن اعضای خانواده، محیطی برای پذیرایی از مهمان‌ها، و حتی یک استخر کوچک با سونا و جکوزی باشد و به راحتی می توانید فضایی زیبا و آرامش بخش بسازید. در ادامه این مطلب با مجله دلتا همراه باشید.

ایده هایتان را روی کاغذ بیاورید
هرآنچه که از حیاط خانه خود انتظار دارید را روی کاغذ بیاورید. انتظارات خود را از داشتن یک حیاط ایده آل و آرامش بخش بنویسید. خودتان را درون آن فضا تصور کنید و به حیاط سر بزنید تا نمای بهتری از طرح خود در ذهنتان ایجاد شود. آیا آرزوی داشتن یک استخر با سونا و جکوزی در  حیاط ویلا شما را به رویا میبرد؟

 

آیا به دنبال محیطی آرام برای گذراندن اوقات فراغت و استراحت کردن هستید. یا می‌خواهید محیطی ایجاد کنید تا در آنجا  دور هم جمع شوید؟ شاید هم یک باغچه زیبا می‌خواهید که گیاهان و سبزی‌های خودتان را در آن پرورش دهید؟ در ادامه مطلب نکاتی را برای طراحی اولیه حیاط ویلا شرح می دهیم.

 

بررسی متراژ حیاط
در حیاط خانه بچرخید و خوب متراژ آن را بررسی کنید. ببینید متراژ مفید حیاط چقدر است و در حال حاضر چه امکاناتی دارد؟ برآورد کنید که به چه وسایلی نیاز دارید. آیا اتصالات برق و لوله‌های آب در حیاط سالم هستند؟ حیاط ویلا چه امکاناتی را می‌تواند در خود جای دهد؟ چند مورد از ایده های شما در حیاط ویلا امکان پیاده‌سازی دارند؟ خاک حیاط شما امکان کشت چه گیاهانی را به شما می‌دهد؟ همه این‌ها موارد مهمی هستند که بر نقشه و طرح شما برای طراحی حیاط ویلا تاثیر می‌گذارند.

 

طرح هوایی حیاط
یک طرح هوایی و از زاویه بالا از حیاط ویلا بکشید و به صورت حدودی متراژ و محدوده‌ها را در حیاط خود مشخص کنید. بعد شروع به طراحی موارد مورد نظر خود کنید. هر کدام از عناصری را که می‌خواهید اضافه کنید در جای مناسب بکشید. خودتان را درون آن فضا تصور کنید و به حیاط سر بزنید تا نمای بهتری از طرح خود در ذهنتان ایجاد شود. برای این کار می‌توانید از یک کارشناس در زمینه طراحی فضای سبز و ساختمان کمک بگیرید.

 

کمبود بودجه
اگر با مشکل کمبود بودجه مواجه هستید، می‌توانید هر ماه مقداری بودجه کنار بگذارید و هر قسمت از طرح را در یک مرحله پیاده‌سازی کنید. به عنوان مثال ماه اول را به ساختن آلاچیق اختصاص دهید و ماه بعدی را به ساختن باربیکیو بپردازید. یا اینکه در ماه اول زیرسازی و پاسیوی حیاط را بسازید و ماه دوم به کاشتن گیاهان در همه جای حیاط بپردازید و همین طور به مرور طرح هایتان را پیاده کنید.

در این مطلب اصول اولیه برای طراحی حیاط در ویلاها را شرح دادیم. نظرات خود را با خوانندگان مجله دلتا در میان بگذارید.

پیشنهاد مطالعه: برای اطلاع بیشتر درباره طراحی محوطه ” ایده هایی برای ساخت و دکوراسیون حیاط خلوت ” را مطالعه کنید.

برای مشاهده مطالب بیشتر از مجله دکوراسیون دلتا دیدن نمایید


برچسب: دکوراسیون، دلتا، مجله دلتا، مجله دکوراسیون،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۶ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۳:۳۶ توسط:مجله دکوراسیون دلتا موضوع: نظرات (0)